FETHİYE TATİLİ TAVSİYELERİ

FETHİYE TATİLİNDE GÜNDÜZLERİ NELER YAPABİLİRSİNİZ ?

✓  Bölgede ki popüler günübirlik turlara katılabilir ve tatilinizi daha unutulmaz anılarla doldurabilirsiniz.(birçok turda öğle yemeği dahil olduğu için tatil bütçenizden tasarruf da yapabilirsiniz)

✓  Ölüdeniz ve Çalış Plajı popüler olmak üzere, yerel halkın daha çok tercih ettiği yarımada bölgesindeki koylarla yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz.

✓  Eğer yürüyüşü seviyorsanız, Faralya Likya yolunda ya da Üzümlü yürüyüş yolunda doğa ile baş başa bir gün geçirebilirsiniz. Günübirlik Likya yürüşünü mutlaka denemelisiniz.

✓  Tarihi seviyorsanız mutlaka KayaköyAmintas Kral mezarlarını, Telmessos Antik tiyatrosunu, Cadianda ve Tlos Antik şehrini gezmenizi tavsiye ederiz.

✓  Yaylalara gidip serin bir havada gerçek köy kahvaltısı yapabilir, öğlen ise buz gibi sularda gezip, yerel halkın yetiştirdiği hayvanlardan hazırlanan kuzu tandır yada çoban kavurma yiyebilirsiniz.

FETHİYE TATİLİNDE AKŞAMLARI NELER YAPABİLİRSİNİZ ?

✓  Fethiye seyir terasından ve aşıklar tepesinden akşam manzarası seyredebilirsiniz.

✓  Fethiye kordonunda ve bu güzergah da ki bölgenin en büyük parklarında yürüyüş yapabilir , canlı müzik yapan her kitleye hitap eden kafe & restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

✓  Tarihi paspatur çarşısını gezebilir, çok popüler olan şemsiyeli sokak da yürüyüş yapabilirsiniz.

✓  Çalış ve Ölüdeniz sahilinde yürüyüş yolundaki kafeleri ve hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz.

✓  Gece hayatını seven misafirler ise Fethiye paspatur ve Hisarönü bölgesindeki  gece kulüpleri ve rock, yerli pop, reggae, blues tarzında canlı müzik yapan pub barlarda eğlenebilirsiniz.