from 0 ₺
Talep

12 Adalar Yelkenli Tekne Turu

FETHİYE
Not Rated
Süre

8 Saat

Cancellation

No Cancellation

Kişi Kontenjan

Sınırsız

Dil

___

Genel Bilgi

12 adalar yelkenli tekne turu

Fethiye’den 12 adalar yelkenli tekne turu, Akdeniz ve Egenin birleştiği Fethiye körfezinden başlayıp, Göcek adalarına kadar uzanan bu rota da sizleri yelkenli teknemizle 12 adalar turunun tadını çıkarmaya davet ediyoruz. Rota üzerinde bir çok birbirinden muhteşem ada ve koyları görme şansına sahip olacaksınız.

Bu adalar ve koylara yapılan turlar güzellikleriyle bir çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çektiğinden dolayı genellikle 2 katlı tekneler kalabalık bir ortamda bu turu size yaşatmaktadır. Sizlere sakin sessiz bir gün geçirmek üzere alternatif olarak organize ettiğimiz bu turumuz, kaptanımızın belirleyeceği sakin koy ve adaların olduğu bir rota izlemektedir. Yelkenli tekne konsepti bu bölgede çok popüler bir tekne turu haline gelmiştir.

Yelkenli Tekne Turu Güzergahı

Fethiye Yelkenli 12 Adalar tekne turunda, Kızılada, Katrancı Adası, Yassıcalar Adası, Tersane Adası, Akvaryum Koyu ve Samanlık Koyu gün boyunca bizleri misafir edecektir.

2021 Tarih Aralığı YETİŞKİN ÇOCUK
1 Mayıs – 10 Mayıs 150 ₺ Bilgi Alınız
11 Mayıs – 15 Mayıs 150 ₺ Bilgi Alınız
16 Mayıs – 31 Mayıs 150 ₺ Bilgi Alınız
1 Haziran – 30 Haziran 150 ₺ Bilgi Alınız
1 Temmuz – 16 Temmuz Bilgi Alınız
17 Temmuz –  24 Temmuz Bilgi Alınız
25 Temmuz –  31 Ağustos Bilgi Alınız
1 Eylül –  30 Eylül Bilgi Alınız
1 Ekim –  31 Ekim

Öne Çıkanlar

  • Yelkenli teknemiz ile yüksek kaliteli bir hizmet vaat eden Yelkenli 12 Adalar Tekne Turu, fethiyetailturlari.com güvencesinde yapılmaktadır. Eğer siz ve aileniz kalabalıktan ve gürültüden uzak bir gün düşlüyorsanız Fethiye Yelkenli 12 Adalar Tekne turu tam size göre. Açık büfe ögle yemeği, yüksek kalitede ki duş, tuvalet ve kabinleriyle istediğiniz kaliteyi alacağınız bu turdan memnun kalacağınızdan eminiz. Fethiye’nin koyları ve adalarını gezip, serinlerken sizlere aynı zamanda çevre dostu yelkenli teknemiz ile seyahat etme imkanı da sunmuş oluyoruz. Fethiye’ye balayı tatiline gelen misafirlerimizin mutlaka yapması gereken bir günübirlik turdur.

What you will do

Expand All
KIZIL ADA

Kızıl ada ismini, güneş vurduğunda toprağın rengi kızıla dönmesi ve ada kıpkırmızı bir renk almasından dolayı almıştır. Adanın açık denize bakan güney tarafında deniz trafiği için bir deniz feneri bulunmaktadır. Kuzey batısındaki irili ufaklı kayalıklar dalış ve balık tutkunları için çok elverişlidir. Adanın dalgalara karşı doğal bir dalgakıran oluşturduğu doğu kıyısında yüzmeye elverişli geniş kumsalı, mavi yolculuk ve günübirlik yelkenli tekne turlarının teknelerinin uğrak bir mekanıdır.

KATRANCI KOYU

Bu koy Fethiye’nin en popüler kamp alanıdır. Denizi ılık bir suya sahiptir. Göcek adalarına en yakın koy olan Katrancı koyu, balık avı tutkunlarının ve deniz altını keşfetmek isteyen dalgıçların uğrak yeridir.

YASSICALAR ADASI

Bu ada takımı 5 adacıktan oluşmaktadır. Yassıca adaları günübirlik tur teknelerinin en uzun süre kaldıkları duraktır. Güney ve Kuzey yönünde uzanan ana adanın kuzey ucu kumsal olup yüzmek için idealdir. Ayrıca Yassıca takımadaları içinde banana, ringo, jet ski gibi çeşitli su sporları da yapılmaktadır. Birbirinden dar boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, adrenalin dolu bir macera gibidir. Yassıca adlarının güney tarafında bulunan Zeytinli ada bölgenin özel mülkiyet olan tek adasıdır. Üzerinde Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen bir zeytin sıkma tesisi bulunmaktadır.

TERSANE ADASI

12 adalar bölgesinin en büyük adası olan Tersane Adası üzerinde erken Roma dönemine kadar uzanan fakat çoğunluğu Akdeniz mimari özelliği taşıyan, çok sayıda bina kalıntısı bulunmaktadır. Geçmişte Osmanlı gemilerin yapım, bakım ve onarımlarının yapıldığı bir tersanenin olması nedeniyle Tersane Adası ismini almıştır. 12 adalar yelkenli tekne turlarının uğrak yerlerinden birisi haline gelmiştir. Bu ada da şu anda hayvancılık ve tarım ile ilgilenen birkaç aile yaşamaktadır. Ayrıca hizmet veren küçük ve şirin restoranda bulunmaktadır. Korunaklı koyu ile mavi yolculuk yatları için bölgenin en güvenli yeridir.

AKVARYUM KOYU

Ege’nin mavi suların, Akdeniz’in turkuaz rengi suyuyla birleştiği bu koy cam gibi berraklığıyla akvaryumu andırmaktadır. Denizin dibini netolarak gözlemleyebilir, balıkların eşsiz dansını seyredebilirsiniz. Ayrıca bu koy, profesyonel dalış yapan kişilerin listesi arasında başlarda yer almaktadır.

SAMANLIK KOYU

6 kilometrelik bir yol ile dolaşılabilen Oyuk tepe yarımadadaki bu koy Fethiye halkının en çok rağbet ettikleri günübirlik piknik alanıdır. Bu koy ayrıca, yürüyüş meraklıları için ideal bir parkur oluşturmaktadır. Suyu serin, denizi temiz bir koydur. Akşam üstü burada yüzmek başka bir güzeldir.

Dahil / Hariç Olanlar

  • ÜCRETSİZ AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ
  • ÜCRETSİZ OTELDEN SERVİS
  • AKTİVİTE SİGORTASI DAHİLDİR
  • İÇECEKLER

Activity's Location

FETHİYE
En Düşük 0 ₺

Talep

Organized by

macerabizde

Member Since 2021

816 Reviews

Bunlarda İlginizi Çekebilir